Сдружение на гълъбовъдите "Балкан" излъчи победители в изложението

9 Април 2016, 12:06
(0) (0)
Ботевград - Новини
Прочетена: 4405 6

Клуб на гълъбовъдите на спортни и декоративни гълъби и други птици и животни „Балкан” излъчи победителите в изложбата-конкурс. В него участваха 33 гълъбовъда от района. Двадесет и седем от тях бяха наградени с медали и грамоти на официална церемония вчера от 20.00ч.

В класирането съдиите от Ловеч -  Данчо Рачев и Светла Рачева, както и Валентин Николов и Божидар Димитров, присъдиха най-високата оценка „Шампион” на 25 участника, на второ място се класираха 12 гълъбовъда, на трето – 11 и на 4-то един гълъбовъд.
С най-много награди се отличи председателят на клуба Георги Димитров – той събра 11 награди. След него на второ място се класираха д-р Христо Железарски и Орлин Вутов с по 7 награди, а на трето място Пламен Томов с 5 награди.

Всеки гълъб бе оценяван по точкова система от 90 до 97 точки. Наградите бяха за 1-во, 2-ро и 3-то място по цветова гама на гълъби. В случай, че броят на гълъбите е по-малък от 10 се оценява само 1-во място. За да стане един гълъб шампион трябва да се конкурира с поне още 5 гълъба. Ако гълъби от различни породи са около 30-40 на брой могат да се класифицират и по цвят и да бъде избран по един шампион за всеки цвят.

Награждаването осъществиха Георги Димитров и д-р Христо Желазарски от Управителния съвет на сдружение „Балкан”.

Днес се провежда самото изложение за посетители във физкултурния салон на ТПГ”Ст. Панчев”, което ще продължи до 14.00ч. Входът е свободен. На изложението присъства най-възрастния гълъбовъд, 80-годишният Цветан Коцев от Литаково със своята правнучка.
В двора на училището са разположени птици за продажба – гълъги,  кокошки, петли и други.

Източник: balkanec.bg